Смартфони і людина

----- Стаття розміщена на правах реклами-----

Смартфони – це не тільки, у ряді випадку, не стільки засіб розваги і спілкування. Він забезпечує нам зручність у роботі, покупки, значно заощаджуючи час. Але на сьогоднішній день дослідження впливу «розумних телефонів» на стан здоров'я людини показують, що з великою користю смартфони приносять чимало шкоди. При цьому слід зазначити, що не всі ці гіпотези можна вважати доведеними.

Смартфон і репродуктивна функція

Співробітники Ізраїльського університету Техніон заявили, що тривалі розмови по стільниковому в поєднанні з його знаходженням в брючних кишенях надаю негативний вплив на чоловіче здоров'я аж до розвитку безпліддя.

На думку вчених, тривалі розмови по смартфону від 1 год в день можуть в 2 рази збільшити труднощі із зачаттям. Дослідники пояснюють це явище тим, що теплове і електромагнітне випромінювання смартфонів можуть призвести до загибелі чоловічих статевих клітин.

Однак журналіст The Guardian, Лео Бенедиктус, провів аналіз даних цього дослідження ізраїльських учених, і зазначив, що в обстеженні брали участь трохи більше 100 чоловіків, у яких до початку дослідження та які раніше були діагностовані проблеми з даного питання. На думку репортера, результати цієї доповіді не можна вважати підтвердженням прямого зв'язку між погіршенням якості сперми і розмовами по смартфону.

Смартфон і недоумство

На цей раз шведські вчені в 2003 році висунули гіпотезу, що стільникові впливають на розвиток хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Але досі докази представлені не були.

Зате на це припущення в 2010 році відреагували співробітники Центру з вивчення хвороби Альцгеймера (США), висунувши зворотний теорію про позитивний вплив електромагнітного випромінювання смартфонів на пацієнтів, які страждають старечим недоумством. Була навіть спроба експериментально довести цю точку зору. Але об'єктивних даних до цих пір не представлено.

Стільникові викликають рак

Одна з найбільш обговорюваних гіпотез – участь смартфонів у розвитку ретинобластоми – раку очі. Цю гіпотезу висунув доктор Андреас Странг в далекому 2001 році. Хоча сам автор теорії просив не сприймати його твердження на віру, так як спеціальних досліджень не проводив, а висновки зробив виходячи зі спостережень за групою у 110 пацієнтів, його теорію активно обговорюють донині.

Приблизно така ж історія і в теорії взаємозв'язку користування смартфонами з ризиком розвитку раку мозку. У 2006 році силами вчених з Данії відбулося серйозне дослідження майже 430 тисяч осіб, у результаті якого не було виявлено зв'язку між використанням смартфонів і виникненням раку, включаючи тих людей, які користувався стільниковими більше 10 років.

За матеріалами аптеки «Філософія здоров'я»

----- Стаття розміщена на правах реклами-----

Читай також: