Низькокалорійна дієта

Низькокалорійні дієти спрямовані на спалювання зайвих жирових відкладень в організмі людини за рахунок зниження вживання в їжу калорійних продуктів харчування. Як правило, такі дієти є найбільш ефективними, так як їх раціон досить великий і не виключає вживання молочних і м'ясних продуктів, які містять у собі білки і вуглеводи, необхідні для нормального функціонування організму.

Раціон низькокалорійної дієти повинен складатися виключно лікарем-дієтологом, так як кожен організм індивідуальний і має свої особливості. При складанні меню лікар враховує ряд факторів, наприклад:

 • вага пацієнта;
 • вік;
 • наявність хронічних захворювань;
 • наявність розладів роботи деяких систем організму, наприклад, травлення або серцево-судинної;
 • ритм життя (якщо людина живе активним життям, йому потрібно більше енергії, отже, щоб поповнювати її запас, продукти харчування повинні містити в собі трохи більше калорій, ніж у людини, яка веде сидячий спосіб життя).

У деяких випадках призначається жорстка низькокалорійна дієта. Найчастіше її рекомендують людям, що страждають ожирінням і не мають збої в роботі травної системи. Результат, який вона дає за тиждень – мінус 3 кілограми. При цьому добова норма калорій знижується майже в 3 – 4 рази.

Однак дієта з різким зниженням вживання калорій загрожує загостренням хронічних захворювань, появою слабкості, запаморочення, дратівливість і дефіцитом незамінних поживних речовин. Така дієта завдає шкоди здоров'ю, тому вона показана тільки повністю здоровим людям, а її тривалість не повинна перевищувати 7 днів.

Користь і шкода низькокалорійних дієт

Як показує практика, низькокалорійні дієти дають приголомшливі результати. Схуднути з їх допомогою може абсолютно кожен, навіть лежачий чоловік. По суті, такі дієти – це свого роду голодування, внаслідок чого людину постійно супроводжує почуття голоду, а одноманітне меню призводить до зривів і відмов від дотримання дієт.

Дуже часто люди, що сидять на дієті з обмеженою калорійністю, стикаються з такими проблемами як загострення хронічних захворювань і розлад роботи шлунково-кишкового тракту.

Ще один невеликий сюрприз, який може піднести низькокалорійна дієта – гальмування втрати ваги. А відбувається це досить зрозумілих причин – організм підлаштовується під новий режим і поступово починає втрачати розтрату енергії з урахуванням прибувають калорій. В результаті відбувається уповільнення обмінних процесів в організмі, що призводить до необхідності додаткових фізичних навантажень або прийому спеціальних Бадів, що сприяють прискоренню обміну речовин. Але найчастіше людині просто пропонується замінити дієту на іншу, наприклад, на білкову низькокалорійну дієту.

Про те, як поєднувати фізичні навантаження і низькокалорійну дієту, ви зможете дізнатися, переглянувши відео:

При необхідності тривалого перебування на жорсткій низькокалорійній дієті, людина повинна знаходитись у стаціонарі під суворим наглядом лікаря, так як таке «голодування» може призвести до значного погіршення стану здоров'я.

Як правило, помірна низькокалорійна дієта переноситься набагато легше людиною, ніж тверда. Різке зменшення калорій у раціоні спричиняє розлади психіки, людина стає дратівливою, легко збуджується, агресивно реагує практично на кожне сказане в його адресу слово. Також при дотриманні строгої дієти можуть спостерігатися погіршення пам'яті.

Меню низькокалорійної дієти

Людина, яка не прагне схуднути, як правило, в середньому вживає близько 2000 – 2500 ккал на добу. Для тих, хто бажає скинути вагу, вживання такої кількості калорій не допустимо. Сама низькокалорійна дієта розрахована на вживання 350 – 700 ккал/добу, помірна низькокалорійна дієта – 1400 – 1600 ккал/добу.

Більшість дієт дозволяють вживання наступних продуктів:

 • молочні продукти зі зниженою жирністю;
 • хлібобулочні вироби не більше 150 г на добу – це може бути пшеничний або житній хліб, білково-висівковий або інший, головне, щоб вони були виготовлені з борошна грубого помелу;
 • пісне м'ясо не більше 200 г на день – відварене, запечене або приготоване на пару;
 • яйця, зварені в круту не більше 1 – 2 штук;
 • овочі з низьким глікемічним індексом – капуста, редис, гарбуз і огірки. Овочі можна вживати в сирому вигляді, так і в запеченому;
 • овочеві супи, кількість яких не повинна перевищувати 200 м за один прийом;
 • ягоди і фрукти;
 • несолодкий зелений чай і кава.

Режим дня

Як і в будь-якій дієті, режим дня в низькокалорійній дієті грає дуже важливу роль. Часте і дробове харчування дозволить не «розпалити» сильне почуття голоду, яке уповільнює всі процеси в організмі, тим самим перешкоджаючи процесу схуднення.

Почуття голоду викликає пониження рівня цукру в крові, тому в меню низькокалорійної дієти повинні включатися продукти з помірним вмістом глюкози. А часте вживання їжі дозволяє контролювати процес зниження цього цукру, за рахунок чого худне може легко витримати курс дієти.

Як швидко йде вагу?

Зниження ваги безпосередньо залежить від того, наскільки сувора дієта. Якщо говорити про помірною низькокалорійній дієті, то вага буде йти поступово, приблизно, 1 – 2 кг за тиждень, так як різниця між надходять в організм калоріями і фізіологічним витратою калорій невелика. І те, вага почне знижуватися тільки за умови дотримання всіх рекомендацій.

Що стосується жорсткої дієти, то тут результати, звичайно, значно перевищують. За тиждень у вазі можна втратити від 3 до 5 кг. Тіло людини просто «тане» на очах і результати не можуть не радувати. Однак «сідати» на таку дієт особам, чия вага лише злегка перевищує норму, не рекомендується. Так як при стрімкому зниженні ваги з'являються нові проблеми, часу на виправлення яких знадобиться дуже багато. Наприклад, втрата еластичності шкіри, і, як правило, її обвисання.

Тривалість дієти

Помірна низькокалорійна дієта може дотримуватися протягом тривалого часу, наприклад, місяць або два. При цьому потрібно додатковий прийом вітамінів. А ось що стосується жорсткої дієти, то її тривалість не повинна перевищувати 10 днів. Її повтор можливий, але не менше ніж через тиждень. В цей перерву харчування має наблизитися до раціонального рівня, однак слід запам'ятати, що після такої дієти організм ослаблений, можливо, що він не буде приймати звичну їжу для людини.

Тому перерва між дієтами не варто перевантажувати шлунок і слід стежити за тим, щоб кількість уживаних калорій на добу не перевищувала 1600 ккал. Інакше користі від жорсткої низькокалорійної дієти не буде, так як організм за перерва буде вимагати «повернути» йому назад втрачені калорії, що може стати причиною стрімко набору у вазі, якщо, звичайно, ви будите йти на поводу у свого організму.

Важливо!

Під час дієти не можна вживати:

 • хлібобулочні вироби, виготовлені з борошна вищих сортів;
 • кондитерські вироби;
 • цукор;
 • жирне м'ясо і рибу.

Радимо вам подивитися відео, в якому розповідається про трьох головних принципах схуднення:

І запам'ятайте, що «сідати» на жорстку дієту варто тільки в тому випадку, якщо це піде на користь здоров'ю! Худніть на здоров'я!

Читай також: