Лікування ожиріння

Ожиріння – сьогодні цей діагноз чують по всьому світу частіше і частіше, причому вік цього захворювання катастрофічно знижує планку. Соціальний характер захворювання сильно змінився – якщо раніше людина, яка «з жиру скаженів», відповідно до значення приказки була заможною, багатою, то сьогодні ожиріння свідчить швидше про низький соціальний статус пацієнта.

Це пов'язано з тим, що сьогодні їжа, яка раніше вважалася найбільш цінною – калорійна, з великим кількість жиру і(або) цукру – сьогодні є найбільш дешевою і доступною. При цьому своєї привабливості вона не втрачає: давно встановлено, що жир і сіль, які утримувався, наприклад, в чіпсах, провокує викид гормонів, які доставляють мозку задоволення і створюють зв'язок між чіпсами і щастям.

Відсутність зв'язку між щастям і шпинатом роблять лікування ожиріння більш складним. Проте вживати заходів до позбавлення від цього захворювання слід якомога раніше – чим далі відкладати «нове життя» зі здоровим харчуванням і спортом, тим більше зайвої шкіри повинні будуть видаляти хірурги з тіла після схуднення через зробленої резекції шлунка.

Природно, шкідлива їжа «б'є» не тільки по вазі – вона створює проблеми в системі кровообігу, травній системі, навіть сечостатевої. Так, науково доведено зв'язок між пристрастю до висококалорійної їжі і назад пропорційна тяга до занять сексом. Але лікування ожиріння слід проводити в першу чергу, оскільки воно саме по собі дає значне навантаження на організм і провокує розвиток цукрового діабету, гіпертонії та інших хронічних захворювань.

Найголовніше завдання при лікуванні ожиріння – домогтися бажання пацієнта змінитися, скинути вагу і позбутися від супутніх проблем. В примусовому порядку вирішити це питання абсолютно неможливо, і поки пацієнт не переконається в тому, що зайва вага шкодить його здоров'ю і в кінцевому рахунку стане причиною його смерті, ефекту навіть від самого суворого режиму не буде.

При цьому категорично не можна впадати в іншу крайність – фігурально висловлюючись, сидіти на хлібі і воді. Хоча при ожирінні скидання зайвих кілограмів відбувається швидше, ніж при дієті людина з трохи збільшеним вагою (в тому числі за рахунок контрасту і прагнення організму повернутися до нормальних параметрів), різке зниження протипоказано, оскільки воно може викликати ряд незворотних ускладнень.

Читай також: