Кетогенна дієта

Кетогенна дієта, яку зараз багато хто використовує для схуднення, насправді була розроблена для лікування хворих на епілепсію. За рахунок неї у багатьох вдавалося зменшити у своїх дітей прояви цього «страшного» захворювання, а деяким і зовсім забути про його існування.

Але в силу того, що прогрес не стоїть на місці, кетогенна дієта в цих цілях застосовується дуже рідко. Зате серед любителів підтягнутого, стрункого і накачаного тіла, вона стала дуже популярною.

Адже вона допомагає провести сушку тіла, позбавитися від зайвих кілограмів і при цьому зберегти м'язову масу, що вдається не всім подобаються. Крім того, кетогенна дієта відмінно поєднується з фізичними навантаженнями, що ще більше збільшує її ефективність.

Основні принципи дієти

Кетогенна дієта для схуднення ґрунтується на трьох основних поняттях – білки, кетон та кетоз.
Білки – їх велика наявність в їжі не дозволяє організму висушувати м'язи, замість цього він бере енергію з жирових запасів, тим самим зменшуючи жировий прошарок, що веде до зниження ваги.

Кетон – є замінником вуглеводів, які є енергією нашого організму і часто відкладаються їм прозапас. З медичної точки зору кетони являють собою продукти розпаду жирів. Якщо викликати цей процес штучним чином (тобто, повністю усунувши вживання вуглеводів), то в організмі почнуться накопичуватися шкідливі речовини, що саме по собі є небезпечним.

Тому вкрай важливо розуміти, що якщо ви хочете схуднути за допомогою кетогенної дієти, ви повинні навчитися штучно виводити ці речовини з організму. А робити це можна кількома способами:

  • пити багато рідини (токсини просто будуть вимиватися і виводитися з організму природним шляхом);
  • займатися спортом (під час тренувань тіло потіє, а разом з потім виділяються токсини);
  • 1-2 рази в тиждень заповнювати гликогенновые запаси, то їсти вуглеводну їжу.

Зазначимо, що кетогенна дієта не виключає повністю з раціону вуглеводи, але знижує їх до 30 грамів на добу. Цієї кількості не достатньо, щоб гликогенные запаси завжди знаходилися в нормі. Для цього необхідно влаштовувати, так скажемо, відновлювальні дні. Харчуватися потрібно наступним чином – 5 днів білковою їжею, 2 дні вуглеводної.

Меню дієти

Меню кетогенної дієти полягає, як ви вже зрозуміли, з білкової їжі. Це:

  • риба;
  • м'ясо;
  • яйця;
  • сир;
  • сир;
  • молоко;
  • кефір.

Овочі також можна при підтримці даної дієти. Але варто враховувати, що в них містяться вуглеводи, тому варто вживати їх у надто великій кількості. Ви можете скористатися наступним меню (можна щось змінювати, але за свідченнями воно повинно бути приблизно таким же).

Сніданок

Як правило, на ранок більшість з нас вживає яєчню. А так як яйця входять в список дозволених продуктів, з них можна приготувати на сніданок омлет. Готувати його рекомендується на пару з 2 яєць, без додавання олії. Можна з'їсти омлет в чистому вигляді, а можна додати в нього 1 томат і рубану зелень.

Отже, зробимо підрахунок вуглеводів. В яйцях міститься приблизно 0,7 грам, в томаті і зелені по 5 грам. Разом виходить, що такий сніданок містить всього 11 грам вуглеводів. Не погано.

Обід

На обід можна приготувати будь-яке м'ясо (100 грам) на ваш вибір (крім свинини, адже вона ніяк не є дієтичним продуктом). Перевагу слід віддавати яловичини і телятини. М'ясо можна відварити, приготувати на пару або запекти в духовій шафі без масла. В ролі гарніру може виступати тушковане овочеве рагу (порція 100 грам). Також можна додати до обіду невеликий шматочок сиру (не більше 40 грам), один огірок і свіже листя зеленого салату.

Вважаємо кількість вуглеводів. Рагу з тушкованих овочів містить приблизно 7 г, огірок – 4 грами. У м'ясі і сирі вуглеводи відсутні. Разом виходить всього 11 грам.

Вечеря

На вечерю можна замість м'яса з'їсти шматочок риби (близько 200 грам), до нього додати пару листя зеленого салату, огірок і помідор. Також можна з'їсти одне варене яйце. Така вечеря легкий і позбавить вас від відчуття тяжкості в шлунку.

Давайте підрахуємо кількість вуглеводів в такому вечері. Риба – в ній, так само як і в м'ясі, відсутні вуглеводи, яйце приблизно 0,7 г, помідор – 5 грамів, свіжий огірок – 4 грами, а листя салату 1,3 грама. Разом виходить 12 грам.

І якщо підрахувати загальну кількість з'їдених вуглеводів, виходить 34 грами. Це дуже мало. Якщо під час підтримки дієти ви відчуєте сонливість або помітите, що почали швидко втомлюватися, то вам потрібно буде збільшити кількість уживаних вуглеводів приблизно в 2 рази (до 60 грам).

Так як дана дієта провокує штучну вироблення кетону, яка може негативно відіб'ється на стані здоров'я, необхідно заздалегідь проконсультуватися з лікарем. В іншому випадку ви ризикуєте заробити в якості «бонусу» загострення або нові хвороби.

Відео про кето дієті

Читай також: