Хронічний холецистит

----- Стаття розміщена на правах реклами -----

Хронічний холецистит є одним з найпоширеніших видів хронічних захворювань, які пов'язані з жовчним міхуром або жовчовивідними шляхами.

Хронічний холецистит — це захворювання запального типу, що вражає стінки жовчного міхура, в результаті чого утворюються камені. Хвороба може стати причиною різних порушень в організмі людини. Дане захворювання розвивається повільно, поступово, а іноді вона може бути результатом інших хронічних захворювань. Найбільш часто холецистит хронічного характеру зустрічається у жінок.

Однією з основних причин появи цієї хвороби є бактеріальна флора, але іноді вона розвивається за грибкового ураження, анаеробами або вірусів гепатиту. Холецистит буває токсичних або алергічних. Желчнокаменные хвороби теж можуть стати причинами виникнення хронічного виду цього неприємного захворювання. Запальний процес поступово розвивається і цьому часто сприяє переїдання, прийом гострої або жорсткої їжі, прийом алкоголических напоїв і т. д. В результаті можуть з'явитися симптоми гострого запалення.

Як зазначено на сторінці http://teamhelp.ru/gastroenterologiya/khronicheskij-kholetsistit.html, холецистит хронічного виду може виникнути після прийому гострої їжі, однак найбільш часто захворювання розвивається самостійно, але не відразу. Симптомом захворювання можуть бути постійні ниючі болі в області правого підребер'я. Іноді виникають гострі, різкі болі, які нагадують жовчну кольку. У пацієнта можуть бути також відчуття метеоризму, нудоти, гіркоти і багато іншого. Пацієнт стає дратівливим, нервовим і з'являються симптоми безсоння.

Діагностика захворювання здійснюється на основі деяких медичних досліджень і втручання. Потрібно зрозуміти клінічну картину холециститу, а потім досліджувати дані, отримані після ультразвукового і копрологіческого дослідження. Пацієнт повинен здати також біохімічні аналізи крові і жовчі. Діагностика хронічного холециститу має свої відмінні характеристики. Сучасна медицина дозволяє робити дуоденальне зондування. Дана процедура здійснюється вранці натщесерце. Практика показала, що найбільш ефективним є проведення фракційного дуоденального зондування. Тільки завдяки різним медичним дослідженням, а також комп'ютерної томографії, можна зробити правильну діагностику захворювання і призначити ефективне лікування.

Якщо хронічний холецистит загострюється, то пацієнта слід госпіталізувати в терапевтичний або хірургічний стаціонар. Лікування має проходити під наглядом лікарів. Якщо ж захворювання носить легкий характер, то можна обходитися амбулаторним лікуванням. У таких випадках призначають постільний режим і обов'язкове дієтичне харчування. Лікар призначає антибіотики та препарати великого спектру дії. Дані препарати потрапляють в жовч у високій концентрації. Медикаменти та препарати призначаються в звичайних терапевтичних дозах — від семи до десяти разів на день. Для того щоб швидко і ефективно усунути дискінезію жовчних шляхів і поліпшити желчеотток, необхідно провести симптоматичну терапію за допомогою таких медикаментів, як мебеверин, домперидон, цизаприд і т. д.

При перших же ознаках захворювання потрібно звернутися до лікаря і відразу приступити до лікувальних процедур. Це допоможе виключити ускладнення і запобігти розвиток хронічного холециститу. Інформація для цієї статті була надана сайтом TeamHelp.ru.

----- Стаття розміщена на правах реклами -----

Читай також: